Festiwalu Łódź Czterech Kultur 09.09.2023

W tym roku mam ogromny zaszczyt prowadzić warsztaty w ramach 22. edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zapraszam na „międzypokoleniowe tańce w kręgu” 09.09.2023 o godz.17:00 w Parku Ocalałych na ul. Wojska Polskiego 83

Tańce w kręgu są wyjątkowym sposobem na wspólne połączenie różnych pokoleń i tworzenie więzi międzypokoleniowych. W trakcie takich tańców wszyscy uczestnicy tworzą duży krąg i poruszają się w rytm muzyki, wykonując określone kroki. Stanowi to platformę do promowania międzypokoleniowości, tworzenia więzi i zbliżania rodzin. Podczas takich tańców każde pokolenie może przekazywać swoje tradycje, wartości i historię poprzez ruch i muzykę. 

Festiwal oferuje mnóstwo atrakcji: koncerty, spektakle, wystawy, spacery, spotkania, piknik, projekcje filmowe – w sumie ponad 40 wydarzeń znajdzie się w tegorocznym programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbywać się będzie pomiędzy 8 a 17 września 2023 w kilkunastu lokalizacjach w Łodzi. Festiwal Łódź Czterech Kultur to coroczne święto kultury miejskiej, które od ponad dwóch dekad skupia artystów różnych dziedzin sztuki z całego świata. Podczas Festiwalu Łódź stanie się sercem działań artystycznych, ale także punktem wyjścia do rozmowy o współczesnym świecie. Tegoroczna – 22. edycja FŁ4K – odbędzie się pod hasłem: Tożsamość. 

Festiwal Łódź Czterech Kultur bezpośrednio nawiązuje do czasu, gdy Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie tworzyli wielkość przemysłowej Łodzi. Na tej wielokulturowości budowana była tożsamość mieszkańców miasta w XIX i w pierwszej połowie XX wieku. A jak jest dzisiaj? 600-lecie Łodzi to dobry moment, by spojrzeć wstecz i zaprosić widzów Festiwalu do refleksji nad tym, co naprawdę kryje się w micie „Czterech Kultur” i jak rezonuje on ze współczesnością. Kim jesteśmy my, łodzianie, dziś? Czy „Cztery Kultury” związane z narodowością wciąż nas określają? Gdzie szukać naszych korzeni? Festiwal to także okazja, by wsłuchać się w historie mieszkańców i artystów, które składają się na ich indywidualne tożsamości, a także na obraz dzisiejszej Łodzi i szerzej – świata. 

program festiwalu : https://www.4kultury.pl/program

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *