Warsztaty

Ciałoczuła Podróż – BodyMind Retreat Sztuka/Somatyka/Fotografia

13-16.06.2024 – 4 dniowy kobiecy wyjazd o ciele i dla ciała

4-dniowa kobieca podróż przez ruch, taniec, sztukę i fotografię. Kameralny wyjazd w siostrzanej energii, w bliskości z naturą, z uważnością i czułością dla ciała. Celebrujemy kobiecość, dostrzegając w sobie wszystkie nasze części. Skupimy się na przyjemności w ciele poprzez uważny ruch, zaciekawiony dotyk, uwolniony taniec, terapeutyczną fotografię, manualną kreację, kojącą arteterapię, karmiące jedzenie, leśny odpoczynek i saunowe poty.

Zapraszamy Cię na drugą edycję wyzwalającego spotkania w gronie kobiet, tworząc przestrzeń do bycia wysłuchaną i zobaczoną. Z radością życia, w lekkości lata, z czułością świadkujących oczu.

czytaj więcej>>>

Flow Motion – Samorozwój przez taniec intuicyjny ZGIERZ

Sobota 25.05.2024 godz. 19:00 – 20:30

Flow Motion to warsztat rozwojowy polegający na improwizacji tanecznej w poszukiwaniu swojego autentycznego ruchu oraz przepływu w ciele. Budowanie świadomości ciała przez ruch i taniec intuicyjny pozwala „wyjść z głowy”, powrócić do ciała, do czucia i skontaktować się z emocjami.
Zajęcia kierowane są do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, wsłuchać się w jego sygnały, dotknąć emocji w nim mieszkających, rozpuścić napięcia, odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu, tańcu i ciele oraz zadbać o dobrostan i kondycję psychofizyczną.

czytaj więcej >>>


.

ŻYWOGŁOSY – warsztat uwalniania głosy i autoekspresji

Sobota 25.05.2024 godz. 16:30 – 19:30

Żywogłosy to głos, brzmienie, przyjemność, wolność, oddech. To przestrzeń na kontakt ze swoją naturalną ekspresją i głosem autentycznym. Miejsce na radość z poczucia połączenia ze sobą samym.
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję poczuć „swoje centrum”, źródło swojego naturalnego głosu. Bez wstydu, bez nawykowych dekoracji i błyskotek zawieszonych na własnym brzmieniu.

Uwalnianie głosu to proces, który pozwala odkryć pełen potencjał swojego głosu, co ma bezpośredni wpływ na rozwój osobisty. Praca nad głosem pomaga w budowaniu pewności siebie. Świadomość swojego głosu i umiejętność kontrolowania go w różnych sytuacjach daje poczucie własnej wartości, pomaga w wyrażaniu emocji w sposób autentyczny i kontrolowany. 

czytaj więcej >>>

Ciałoczułe – Dotyk i Ruch

15.02.24 – 18.02.24 – 4 dniowy wyjazd dla kobiet w czułości i uważności dla ciała

Czułym automasażem i dotykiem, świadomym ruchem, improwizacją taneczną i arteterapią będziemy nurkować do ciała, powracać do czucia, dotykać emocji i ukochiwać ciało. Poczujemy, odzyskamy kontakt, uhonorujemy, rozluźnimy i będziemy pielęgnować nasze ciała.

czytaj więcej>>>

Wiele w Ciele – Mapa Marzeń

Niedziela 21.01.2024 godz. 17:00 – 20:00

Jak co roku w styczniu skupimy się na marzeniach i drodze do ich realizacji. Stworzymy Mapę Marzeń, wytańczymy nasze pragnienia oraz zauważymy to co nas ogranicza w ich spełnianiu. Pożegnamy stare z wdzięcznością za doświadczenia i przywitamy nowe otwierając się z ufnością na to co do nas przychodzi.

czytaj więcej >>>


.

Wiele w Ciele – Cel / 2 uRodziny

Niedziela 19.11.2023 godz. 17:00 – 20:00

Wiele w Ciele – regularne warsztaty tańca terapeutycznego i budowania świadomości ciała przez improwizację taneczną/taniec intuicyjny oraz narzędzia arteterapeutyczne.

Minęły 2 lata od czasu naszego pierwszego spotkania. Jesteśmy pełni wdzięczności i szczęśliwi, a za tym przyszedł temat na tą rocznicę. CEL – jego określenie, dążenie do jego realizacji, korzystanie ze swojego potencjału i mobilizacja do działania. Zapraszamy Cię wiec w podróż do ciała w poszukiwaniu i poruszeniu z tym tematem.

czytaj więcej >>>

Wiele w Ciele – DomCiało

08.10.2023 godz. 17:00 – 20:00 (po warsztacie wspólne jedzenie, herbata i rozmowy) Święta Krowa Joga Studio Łódź

Wiele w Ciele – regularne warsztaty tańca terapeutycznego/intuicyjnego i budowania świadomości ciała przez improwizację taneczną oraz narzędzia arteterapeutyczne.

Za nami przesilenie. Przyroda wokół nas zaczyna przygotowywać się na chłodne miesiące i zaprasza jesień ale nasze ciała nie muszą hibernować. Możemy utrzymać równowagę energetyczną dbając o nasz dom-ciało, dając mu uważności, ruch ale również przestrzeń na regenerację i wyciszenie.

czytaj więcej >>>

Tańce w kręgu zajęcia taneczne z seniorami

Środy godz.10:00 – 11:00 w MSK Poleski Ośrodek Sztuki

Głównymi celami tańców w kręgu są aktywizacja psychofizyczna, integracja oraz wspólne tworzenie więzi i wspólnotowej atmosfery, promowanie międzyludzkich interakcji, celebracja tradycji i kultury, promowanie aktywności fizycznej i zdrowia.


czytaj więcej >>>

.

Cardio Body Integration – FitDance

Czwartki godz. 9:30 – 10:30

Cardio Dance Integration / FitDance to taneczna technika ćwiczeń fitness kardio polegająca na ruchu angażującym całe ciało. Jest to podążanie za prostą choreografią, ale w swój własny, kreatywny sposób. Zajęcia polegają bardziej na zaproszeniach do ruchu, które uczestnicy wykonują zgodnie ze swoją intuicją i zasobami energetycznymi. Zajęcia kierowane do osób kochających taniec, szukających sposobu, aby zrzucić zbędne kilogramy, chcących utrzymać siłę i wytrzymałość w każdym wieku, wzmocnić układ krążenia oraz zwiększyć elastyczność, mobilność i wytrzymałość organizmu. Na sali mogą spotkać się osoby ze zróżnicowaną kondycją fizyczną.

czytaj więcej >>>

Flow Motion – ecstatic healing dance

Poniedziałki godz. 19:00 – 20:30 (od 18.09.23)

Flow Motion – Cykliczne zajęcia budowania świadomości ciała przez ruch i taniec. Jest to praktyka ruchowo taneczna polegająca na improwizacji tanecznej w poszukiwaniu swojego autentycznego ruchu oraz przepływu w ruchu i ciele. Zajęcia kierowane są do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, wsłuchać się w jego sygnały, dotknąć emocji w nim mieszkających oraz odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu, tańcu i ciele. Zajęcia odbywają się w atmosferze szczerości i zaufania. Nikt nikogo nie ocenia. Wspólnie tworzymy przestrzeń gdzie możemy spotkać się ze swoją autentycznością i wszystkim co w nas żywe.

czytaj więcej >>>

FitDance zajęcia taneczne kardio

Środy godz.18:00 – 19:00 w MSK „Widok” (od 20.09.23)

FitDance – Cardio Dance Integration to taneczna technika ćwiczeń fitness kardio polegająca na ruchu angażującym całe ciało. Jest to podążanie za prostą choreografią, ale w swój własny, kreatywny sposób. Zajęcia polegają bardziej na zaproszeniach do ruchu, które uczestnicy wykonują zgodnie ze swoją intuicją i zasobami energetycznymi. Zajęcia kierowane do osób kochających taniec, szukających sposobu, aby zrzucić zbędne kilogramy, chcących utrzymać siłę i wytrzymałość w każdym wieku, wzmocnić układ krążenia oraz zwiększyć elastyczność, mobilność i wytrzymałość organizmu. Na sali mogą spotkać się osoby ze zróżnicowaną kondycją fizyczną.


czytaj więcej >>>

.

Wiele w Ciele – wrześniowe przesilenie

09.09.2023 godz. 18:00 – 21:00

Wiele w Ciele – regularne warsztaty tańca terapeutycznego i budowania świadomości ciała przez improwizację taneczną oraz narzędzia arteterapeytyczne.
Wracamy po czasie wakacji, regeneracji i słońca. Przed nami równonoc jesienna i czas przesilenia. Okres, w którym warto zadbać o swoją energię, zasoby i samopoczucie. Zapraszamy Cię w podróż do ciała poprzez odnalezienie naturalnego ruchu płynącego z wnętrza. Warsztat kierowany jest do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, wsłuchać się w jego sygnały, dotknąć emocji w nim mieszkających oraz odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu i tańcu.

czytaj więcej >>>

Festiwal Łódź Czterech KulturMiędzypokoleniowe tańce w kręgu” 09.09.2023 godz. 17:00

Warsztat „międzypokoleniowe tańce w kręgu” podczas pikniku międzypokoleniowego w ramach 22. edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Koncerty, spektakle, wystawy, spacery, spotkania, piknik, projekcje filmowe – w sumie ponad 40 wydarzeń znajdzie się w tegorocznym programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbywać się będzie pomiędzy 8 a 17 września 2023 w kilkunastu lokalizacjach w Łodzi. Festiwal Łódź Czterech Kultur to coroczne święto kultury miejskiej, które od ponad dwóch dekad skupia artystów różnych dziedzin sztuki z całego świata. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Tożsamość. 

czytaj więcej >>>

Wiele w Ciele – UcieleŚnienie – 14.05.2023

Tematem spotkania jest terapeutyczne działanie tańca, aspekt wspólnotowości – bycia razem w grupie. Skupimy się na temacie ucieleŚnienia – czyli nadamy kształt emocjom i wszystkiemu co w nas żywe. Warsztat kierowany jest do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu i tańcu, doświadczyć transformującej mocy ruchu oraz poczuć radość i szczęście.

czytaj więcej >>>

.

Grupa rozwojowa InnerOuter – 7 spotkań – 7 czwartków od 20.04.2023

Grupa rozwojowa „InnerOuter” to projekt 7 spotkań w kameralnej stałej grupie max. 8 osobowej, w której będziemy doświadczać terapeutycznej mocy ruchu, improwizacji tanecznej oraz sztuki poprzez wspierające narzędzia arteterapeutyczne. Powrócimy do wewnątrz, wyciszymy umysł aby przemówiło ciało.

czytaj więcej >>>

CIAŁOCZUŁA PODRÓŻ – 29.06.2023 – 02.07.2023

Zapraszamy Cię w 4-dniową kobiecą podróż w głąb siebie – przez ruch, taniec, sztukę i fotografię. Kameralny wyjazd w bliskości z naturą, z czułością do ciała i uważnością dla każdej z uczestniczek. Celebrujemy kobiecość, dostrzegając, w sobie miłość, piękno, wrażliwość, dzikość. Szukamy przyjemności w ciele poprzez uważny ruch, zaciekawiony dotyk, uwolniony taniec, czuły obiektyw, manualną kreację, karmiące jedzenie, leśny odpoczynek, saunowe poty.

czytaj więcej >>>

Wiele w Ciele – Przebudzenie 16.04.2023

Cykliczne warsztaty budowania świadomości ciała przez improwizację taneczną oraz arteterapię.
W końcu WIOSNA. Czas przebudzania się przyrody i powrót słońca, naszej energii, chęci do ruchu i działania. Zapraszamy w podróż do ciała poprzez odnalezienie naturalnego ruchu płynącego z wnętrza.
Warsztat kierowany jest do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu i tańcu, poszukujących relaksu, radości i zabawy.

czytaj więcej >>>

Wszystkie moje części – 10-12.02.2023

Weekendowy warsztat dla kobiet o budowaniu świadomego kontaktu z ciałem oraz integracji naszych części. Tych jasnych, radosnych i spontanicznych oraz tych wybuchowych, zimnych i ciemnych. Wspierać nas będzie joga, taniec terapeutyczny, arteterapia (sztuki plastyczne) i praktyka mindfulness. Luty to miesiąc, w którym celebrujmy najważniejszą miłość – miłość do siebie.

czytaj więcej >>>

Wiele w Ciele – Mapa Marzeń 29.01.2023
Spotkanie ruchowo-taneczne, na którym do ruchu weźmiemy nasze marzenia. Przed nami podróż do ciała poprzez odnalezienie naturalnego ruchu płynącego z wnętrza. Warsztat podzielony na dwie części. Tworzenie Map Marzeń oraz część taneczna. Zapewniamy wszystkie materiały.

czytaj więcej >>>

Złap Kontakt – 18.11.2022 Pierwsze z cyklicznych piątkowych spotkań ruchowo-tanecznych, na których skontaktujemy się ze swoim ciałem i emocjami, przełamiemy stereotypowe postrzeganie tańca, doświadczymy głębokiego relaksu i odprężenia.

czytaj więcej >>>

Wiele w Ciele U-Rodziny – 29.11.2022 Minął rok od pierwszych warsztatów. Dziękujemy za zaufanie i za to, że dzięki wam możemy spełniać nasze marzenia pracy z ciałem.
Wiele w ciele to cykliczne warsztaty ruchowo-taneczne, na których przełamiemy stereotypowe postrzeganie tańca jako czegoś czego trzeba się nauczyć.

czytaj więcej>>>

Wiele w Ciele VI – 05.06.22 Kolejny cykliczny warsztat ruchowo-taneczny, na którym przełamiemy stereotypowe postrzeganie tańca jako czegoś czego trzeba się nauczyć. Tematem przewodnim spotkania będzie wolność ciała.

czytaj więcej >>>

10-12.06.2022 Kobiecy warsztat weekendowy „Dzikość i delikatność kobiecości” Miejsce: Zdziarka k. Czerwińsk nad Wisłą Uzdrowisko Casa Esmeralda Retreart

czytaj więcej >>>

Ekspresja – Warszawa. 18.07.22-22.07.22 turnus warsztatów twórczych dla młodzieży 12 – 15 lat. Mam okazję współtworzyć to wydarzenie z ośrodkiem psychoterapii i wsparcia rodzin Plaster Miodu.

czytaj więcej >>>